TAXIVITAL-Witamina p -bajkalska-30 kaps.

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Taxipharm
 • Dostępność: Jest  (68 szt.)
  Czas realizacji: 3 dni
 • szt.
 • 110,00 zł

TAXIVITAL-witamina p -bajkalska

TAKSYFOLINA ZALECANA JEST DLA OSÓB Z PROBLEMAMI KRĄŻENIOWYMI W TYM MIAŻDŻYCĄ, ZAKRZEPICĄ, ŻYLAKAMI, NADCIŚNIENIEM, WYSOKIM POZIOMEM CHOLESTEROLU I TRÓJGLICERYDÓW

Aktywność kapilarno- ochronna Taksyfoliny przeciwdziała:

 • niszczeniu błon komórkowych,
 • tkankowych,
 • wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i kapilar,
 • stymuluje odbudowę i udrażnia naczynia włosowate,
 • wzmacnia przepływ krwi,
 • poprawia właściwości krwi,
 • normalizuje i zmniejsza poziom cholesterolu i trójglicerydów.

Taksyfolina pomaga zmniejszyć stężenie frakcji lipoprotein (LDL tzw. zły cholesterol), które mają niską gęstość, powodujących to zatykanie tętnic.

Co ważne Taksyfolina poprzez zwiększanie tzw. dobrego cholesterolu (HDL) reguluje prawidłowe procesy syntezy wielu ważnych biologicznie czynnych cząsteczek. Chroni przed rozwojem miażdżycy oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się udaru i zawału poprzez wzmocnienie naczyń krwionośnych i ich uelastycznienie.

Ponadto wykazuje działanie przeciwrodnikowe, chroniąc wątrobę, nerki, mięśnie oraz naczynia krwionośne przed zwapnieniem.

Taksyfolina usprawnia krążenie w kończynach dolnych i przyczynia się do zmniejszenia bólu spowodowanego niedokrwieniem u pacjentów z miażdżycą kończyn dolnych.

Stosowanie taksyfoliny wpływa na zmniejszenie bólu głowy, zmęczenia i zaburzenia snu, poprawia pamięć oraz koncentrację u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym II I III stopnia.

 

 

TAKSYFOLINA ZALECANA JEST DLA OSÓB PO PRZEBYTYM ZAWALE, NIEDOKRWEINIU MÓZGU, PRZEWLEKŁĄ NIEWYDOLNOŚCIĄ ŻYLNĄ

Taksyfolina chroni organizm przed nawrotem choroby poprzez wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych. Wzmacnia organizm i dodaje witalności.

Jako dodatek do podstawowego leczenia, wzmacnia mikrokrążenie, obniża poziom fibrynogenu, obniża poziom cholesterolu całkowitego i trójglicerydów, obniża współczynnik miażdżycy oraz poziom AST i ALT ( to dwa parametry biochemiczne krwi pozwalające na ocenę ogólnej kondycji całego organizmu, ale także poszczególnych organów wątroby, serca, mięśni) u pacjentów z przewlekłą niewydolnością żylną. Ponadto taksyfolina stymuluje przepływ krwi w tkankach, stabilizuje funkcje mikronaczyń i zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych u chorych z przewlekłą niewydolnością żylną.

Dzięki taksyfolinie zmniejsza się uczucie ciężkości i zmęczenia nóg, zmniejszają się również obrzęki w okolicy kostek i stóp, zanikają nocne skurcze mięśni, zwiększa się szybkości obiegu kapilarnej oraz poprawia się ogólne samopoczucia.

 

 

TAKSYFOLINA ZALECANA JEST DLA OSÓB Z CUKRZYCĄ

Stosowanie taksyfoliny uznawanej jako najsilniejszy przeciwutleniacz ma uzasadnione podstawy do niwelowania skutków działania wolnych rodników przede wszystkim w rozwoju powikłań naczyniowych cukrzycy i poprawy statusu antyoksydacyjnego. Taksyfolina niweluje negatywne działanie stresu oksydacyjnego, który w cukrzycy jest skutkiem wysokich stężeń glukozy i kwasów tłuszczowych. Stres oksydacyjny odgrywa istotną rolę w patogenezie cukrzycy i jej powikłań. Jego patogenne działanie polega między innymi na hamowaniu syntezy insuliny w trzustkowych komórkach beta i hamowaniu przeniesienia sygnału insulinowego w komórkach docelowych. Działanie to przyczynia się do rozwoju insulinooporności oraz indukowania zmian w ścianach naczyń krwionośnych.

 

 

TAKSYFOLINA ZALECANA JEST DLA OSÓB W TRAKCIE I PO RADIOTERAPII

Uzupełnienie radioterapii poprzez suplementację taksyfoliny zmniejsza dolegliwości skórne poprzez ochronę komórek i ich szybką regenerację, dodatkowo chroni ją przed bakteriami, grzybami.Stosowanie taksyfoliny jest również uzasadnione w przypadku kiedy napromieniowana jest klatka piersiowa. Może to spowodować uszkodzenie mięśnia sercowego, szczególnie kiedy stosuje się wysokie dawki promieniowania przy nowotworach płuc, węzłów chłonnych śródpiersia obejmujący obszar między płucami w pobliżu serca.

 

 

TAKSYFOLINA ZALECANA JEST DLA OSÓB Z PROBLEMAMI Z WĄTROBĄ

Działanie hepatoprotekcyjne – chroni wątrobę przed nitrozoaminami (które wykazują właściwości rakotwórcze- tworzą się podczas termicznej obróbki żywności (na przykład peklowanego mięsa), samoistnie w trakcie przechowywania jedzenia. Wspomaga następstwa zatrucia alkoholowego, nikotynowego oraz złej jakości wyrobami spożywczymi.

 

 

TAKSYFOLINA ZALECANA JEST DLA KOBIET W TRAKCIE I PO MENOPAUZIE

Zmniejszona ilość estrogenów powoduje wzrost ryzyka zachorowań na serce i choroby naczyń krwionośnych. W tym czasie kobiety narażone są szczególnie na chorobę wieńcową – niedokrwienie serca oraz na zawał serca. W zapobieganiu chorób układu krążenia ważną rolę pełni profilaktyka. Kobieta w wieku menopauzalnym i pomenopauzalnym powinna kontrolować podstawowe wskaźniki: poziom cholesterolu czy ciśnienie krwi. Wiele kobiet odczuwa dolegliwości związane z ruchem – bolące kości, obrzmienie i bolesność stawów, wiązadeł i chrzęści – powodem jest niedobór estrogenów, który doprowadza do zmniejszenie się gęstości kości, przez co stają się bardziej podatne na złamania.

 

 

TAKSYFOLINA ZALECANA JEST DLA OSÓB NARAŻONYCH NA DUŻY STRES, ZANIECZYSZCZENIA ŚRODOWISKA I SPOŻYWANIE ŻYWNOŚCI WYSOKO PRZETWORZONEJ ORAZ PALĄCYCH PAPIEROSY

Jaki jest tego skutek? Do organizmu dostają się bardzo duże ilości wolnych rodników, z którymi organizm zaczyna mieć problemy. Namnożenie dużej ilości wolnych rodników uszkadza komórki rozpoczynając tym samym proces chorobowy. Nie ma typowych objawów. Objawy pojawiają się tam gdzie masa krytyczna zniszczeń zostaje przekroczona. Najczęściej są to tzw. choroby cywilizacyjne czyli problemy z krążeniem, chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą oraz nowotwory.

 

 

SPOSÓB UŻYCIA:

Taksyfolina (dihydroquercetin) i witamina C należy do nieenzymatycznych zużywalnych antyoksydantów co oznacza, że nie mogą być w samoistny sposób produkowane przez organizm ludzki. Należy je przyjmować wraz z posiłkiem. Kompozycja preparatu jest tak przygotowana aby wartość witaminy C i taksyfoliny była bezpieczna i zgodna z zalecaną normą dietetyczną. W pierwszej fazie zaleca się suplementację produktu Taxivital nieprzerwanie raz dziennie (jedną kapsułkę) przez okres 60 dni. Wynika to z faktu, iż neutralizacja wolnych rodników jest procesem długotrwałym i trwa również po zakończeniu przyjmowania preparatu, ponieważ komórki rozpoczynają etap odnowy. Biologiczny mechanizm odnowy komórkowej funkcjonuje prawidłowo tylko w młodym organizmie. W takim przypadku cały cykl odnowy trwa mniej więcej 28 dni. Jednak z wiekiem proces regeneracji jest coraz wolniejszy, w rezultacie komórki potrzebują więcej czasu na odnowę. Cykl wymiany komórek może się wydłużyć do 35, a nawet 50 dni.
 

DAWKOWANIE:

Osoby dorosłe po 1 kapsułce dziennie podczas posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA:

Przechowywać w suchym i nie nasłonecznionym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wigoci, przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25C).

 

Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.