Regulamin

Regulamin zakupów w sklepie internetowym „abc-zdrowie.com"

 

obowiązujący od dnia 25.12.2014 r.

 

 

 

REGULAMIN


   

Regulamin korzystania

z serwisu www.abc-zdrowie.com

 

§1

Wstęp

 
1. Serwis www.abc-zdrowie.com prowadzony przez Monolit Energia Sp.z o.o zwany dalej Sklepem z suplementami Abc-zdrowie.com działa w oparciu o nr KRS 0000401462 XII Wydział Gospodarczy dla m..st. Warszawy zlokalizowanej w Warszawie (00-052) przy ulicy Mazowieckiej 11/49 .Sklep z suplementami abc-zdrowie.com jest zarejestrowanym płatnikiem VAT o numerze NIP 701-032-60-72.
2. Umowy sprzedaży zawieranej pomiędzy Zamawiającym zwanym dalej Klientem a serwisem www.abc-zdrowie.com dotyczy sprzedaży środków/produktów (np. kosmetyki,dermokosmetyki, suplementy diety) dopuszczonych do obrotu na terytorium Polski, posiadających odpowiednie atesty i zezwolenia, wymagane przepisami prawa oraz nabytymi od uprawnionych podmiotów zgodnie z obowiązującymi przepisami w Polsce. Zgodnie z przepisami Prawa Polskiego Drogeria Medyczna abc-zdrowie.com oferuje w sprzedaży wysyłkowej-

-suplementy diety

-naturalne suplementy diety

-naturalne kosmetyki

-dermokosmetyki

 

Drogeria Medyczna abc-zdrowie.com. zapewnia, że oferowane produkty pochodzą tylko i wyłącznie z hurtowni farmaceutycznych oraz bezpośrednio od producentów i są w 100% oryginalne.
3. Podstawą do realizacji zakupów w serwisie www.abc-zdrowie.com jest prawo polskie i unijne: Ustawa o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną (Dz.U. 2002, nr 144, poz. 1204)

 Technicznym warunkiem do korzystania z usług jest dostęp przez Klienta do komputera, przeglądarki internetowej wraz z dostępem do internetu. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu cookies, szczegóły w zakładce Polityka cookies. 
5. Drogeria Medyczna abc-zdrowie.com gwarantuje, że oferowane produkty przechowywane są zgodnie z wszelkimi wymogami gwarantującymi zachowanie wszelkich wymagań jakościowych wymaganych przez odpowiednie inspektoraty i producenta.
6. Kolorystyka zdjęć jak i wygląd prezentowanych produktów na stronach www.abc-zdrowie.com mogą odbiegać od oferowanych w sprzedaży, co może być wynikiem jakości wykonanych zdjęć. Opakowania prezentowanych na zdjęciach produktów mogą w niektórych przypadkach nieznacznie różnić się od opakowań produktów dostępnych w aktualnej sprzedaży.
7. Materiały znajdujące się na stronach internetowych www.abc-zdrowie.com mają charakter wyłącznie informacyjny. Opisy produktów, a zwłaszcza ich właściwości, wielkości opakowania i działanie pochodzą od producentów lub podmiotów odpowiedzialnych.
8. Ceny wszystkich prezentowanych produktów w ofercie serwisu             

www.abc-zdrowie.com są cenami detalicznymi brutto wyrażonymi w złotych polskich. Zamieszczona oferta wraz z podanymi cenami obowiązuje do czasu jej odwołania. Ceny są aktualizowane co 24 h, . Do każdego zamówienia dołączany jest paragon lub na życzenie Klienta faktura VAT.
9. Klient przed użyciem preparatów zarejestrowanych jako suplementy diety,kosmetyki, dermokosmetyki powinien zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania lub skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. 

10. Klient korzystając i rejestrując się w serwisie www.abc-zdrowie.com wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w zamówieniu jako administratora tych danych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.97.133.883) - do wykorzystania ich wyłącznie do celów związanych z realizacją zamówienia. Wszelkie dane osobowe uzyskane w trakcie działalności Drogerii Medycznej abc-zdrowie.com są poufne. W żadnym wypadku ani w żadnej formie nie będą ujawniane innym osobom ani innym podmiotom.
12. Klient ma prawo wglądu w swoje dane oraz ich poprawiania.
 

§2

Zamówienia

 
1. Technicznym warunkiem do korzystania z usług jest dostęp przez Klienta do komputera, przeglądarki internetowej wraz z dostępem do internetu. Wypełnienie i wysłanie zamówienia do Drogerii Medycznej abc-zdrowie.com  oznacza akceptację regulaminu www.abc-zdrowie.com.
2. Składanie zamówienia odbywa się przez 24h na dobę po wyborze artykułów z oferty Sklepu  z suplementami www.abc-zdrowie.com poprzez wypełnienie formularza zamówień dostępnym na stronie. Klient posiada prawo wyboru sposobu dostawy oraz metody płatności, zgodnie ze wskazaniami w formularzu zamówienia. Potwierdzeniem złożenia zamówienia przez sklep z suplementami abc-zdrowie.com jest otrzymanie przez Klienta powiadomienia (email).
3. Klient wypełniając formularz zamówienia dokonuje wyboru:
- zamawianego towaru/towarów,
- adresu dostawy,
- adresu na jaki ma być wystawiona faktura (jeśli ma być wystawiona),
- sposobu dostawy,
- wyboru sposobu płatności,
- adresu email na jaki mają być wysyłane powiadomienia o etapach realizacji zamówienia
- numeru telefonu/telefonów pod jakim możliwy jest kontakt z Klientem
- wpisania swoich uwag do zamówienia
4. W przypadku zakupu produktów Klient upoważnia Pracownika Firmy Kurierskiej/Osoby trzecie do odbioru w imieniu Klienta i na rzecz Klienta produktów zamówionych z sklep z suplementami abc-zdrowie.com . Klient upoważnia Firmę Kurierską /osobę trzecią do udzielania pełnomocnictw w tym zakresie. Klient bierze pełną odpowiedzialność za warunki przechowywania i transportu produktów l po ich odbiorze przez upoważnionego przez Klienta Kuriera firmy kurierskiej lub Osoby trzeciej. Informujemy Klienta, że przechowywanie i transportowanie produktów l w temperaturze powyżej 20 stopni Celsjusza może, ale nie musi wpłynąć na jakość produktów. W przypadku preparatów zarejestrowanych jako suplementy diety i kosmetyków w/w procedura może odbywać się z wykorzystaniem Poczty Polskiej.
5. Przygotowanie do wysłania zamówienia następuje po prawidłowo wypełnionym i wysłanym formularzu, po czym Klient otrzymuje potwierdzenie zamówienia na podany przez Klienta adres emailowy w formularzu zamówienia.
6. Odbiór zamówień przez upoważnione Osoby przez Klienta odbywają się dni robocze od poniedziałku do piątku. Zamówienia złożone w weekend i święta są realizowane w następny dzień roboczy.
7. Czas realizacji zamówień sklepu z suplementami abc-zdrowie.com wykonuje natychmiast, zwykle w ciągu 1-4 dni (oprócz weekendów i świąt) od zaksięgowania wpłaty na konto. W przypadku niedostępności produktów w hurtowniach czas oczekiwania może się wydłużyć, o czym Klient jest informowany emailem lub telefonicznie.
8. Sklep z suplementami abc-zdrowie.com  wysyła email na adres podany w formularzu Klienta:
- po złożeniu zamówienia na www.abc-zdrowie.com z informacją o zamówieniu z numerem zamówienia
- z informacją o zaksięgowaniu wpłaty i przyjęcie do realizacji
- z informacją o odebraniu zamówienia przez upoważnioną przez Klienta firmę kurierską lub Pocztę Polską.
9. Koszt dostarczenia zamówień przez upoważnionych przez Klienta kurierów firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej pokrywa Kupujący. 
10. Sklep z suplementami abc-zdrowie.com zastrzega sobie prawo do obciążenia Klienta kosztami transportu zamówienia w przypadku nieudanej próby dostarczenia z winy Klienta: błędnego podania adresu, kodu pocztowego, nieodebrania przesyłki w terminie lub odmowy odbioru zamówionego produktu.
11. Klient ma prawo do anulowania transakcji bez podania przyczyny, lecz powiadamia niezwłocznie o tym fakcie Drogerię i telefonicznie lub emailem.
12. Sklep z suplementami abc.zdrowie.com  zastrzega sobie prawo do wycofania produktu ze sprzedaży w związku z jego brakiem w hurtowni lub wycofaniem z obrotu decyzją GIF lub podmiotu odpowiedzialnego. Niektóre produkty, szczególnie  produkty z krótszą datą ważności są w ograniczonej liczbie i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania zamówień od Klientów na te towary, aż do wyczerpania się zapasów.
13. Wszystkie zamówienia są przygotowywane jedynie przez wykwalifikowany personel Drogerii Medycznej abc-zdrowie.com.
14. W przypadku zamówień produktów (dot. suplementów diety i kosmetyków) w ilościach hurtowych prosimy o wcześniejsze potwierdzenie możliwości realizacji zamówienia.
15. Każdorazowo otrzymując zamówienie Kupujący powinien sprawdzić czy opakowanie nie jest uszkodzone i zawiera wszystkie zamówione produkty pod względem ilościowym jak i jakościowym. W przypadku nieprawidłowości prosimy o spisanie protokołu w obecności kuriera. O zaistniałych nieprawidłowościach Kupujący natychmiast powinien poinformować sklep z suplementami abc-zdrowie.com
16.Przedstawiona oferta sklepu z suplementami abc-zdrowie.com nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
 
 

 

 

 

§3

Ceny i metody płatności

 

1. Ceny wszystkich produktów w Sklepie internetowym są cenami brutto i zawierają
    podatek VAT. Klient może wybrać następujące metody płatności:
        - wpłata na konto  (M Bank 39 1140 2004 0000 3102 8297 5966)
        - płatność elektroniczna

2. Wysokość opłaty za dostawę uzależnione są od sposobu płatności (dla przesyłek do 10 kg.):
  a) Kurier (usługa krajowa) :
          - przy płatności "za pobraniem" - 20,91 zł.
          - przy pozostałych płatnościach - 14,76 zł.
  b) Poczta Polska (usługa krajowa) :
         - przy płatności "za pobraniem" - 18,45 zł.
         - przy pozostałych płatnościach - 12,30 zł.
  c) Poczta Polska (usługa do dowolnego kraju Unii Europejskiej) - 60,00 zł.
  d) Poczta Polska list ekonomiczny polecony (dla maksimum 1 produktu o gabarycie maksymalnym       30 cm x 20 cm x 2 cm oraz za maksimum 25 złotych) - 6,00 zł.
 
3. Koszt wysyłki określone są w zakładce „Koszt dostawy”

                   
                                                                                                       § 4

 

Uprawnienie do odstąpienia od umowy

 

 

 1. Klient będący konsumentem w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego może od niej odstąpić bez podania przyczyny poprzez złożenie stosownego oświadczenia w terminie 14 dni. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
 2. Klient może sformułować oświadczenie samodzielnie bądź skorzystać ze wzoru oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
 3. Termin 14-dniowy liczy się od dnia, w którym nastąpiło dostarczenie Towaru lub w przypadku umowy o świadczenie Usług od dnia jej zawarcia.
 4. Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku:
  1. umowy, w której przedmiotem świadczenia jest Towar ulegający szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
  2. umowy, w której przedmiotem świadczenia jest Towar dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
  3. umowy, w której przedmiotem świadczenia są Produkty, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
  4. umowy zawartej w drodze aukcji publicznej;
  5. dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez Sprzedawcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.
 5. W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zakupiony Towar należy zwrócić na adres do Sprzedawcy.
 6. Sprzedawca niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy zwróci konsumentowi wszystkie otrzymane od niego płatności.
 7. Jeżeli konsument wybrał sposób dostarczenia Towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów. 
 8. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny.
 9. Klient ponosi tylko bezpośredni koszt zwrotu Towaru, chyba że Sprzedawca zgodził się je ponieść.

 


 
 

§5

Reklamacje

 
1. Sklep z suplementami abc-zdrowie.com wykorzystując wieloletnie doświadczenie  dołoży wszelkich starań, aby zadowolenie Kupującego z usług było jak największe. W przypadku reklamacji prosimy Państwa o kontakt z nami w celu wyjaśnienia wszystkich szczegółów dotyczących zaistniałej sytuacji. W pełni ponosimy odpowiedzialność za powstałe błędy i dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji.
2. Cena jest wiążąca obie strony w momencie złożenia zamówienia, a cena produktu nie zawiera kosztów wysyłki.
3. Zgodnie z Ustawą o Szczególnych Warunkach Sprzedaży Konsumenckiej oraz o Zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz.U. 2002, nr. 141, poz. 1176) oraz Ustawą o Ochronie Niektórych Praw Konsumentów (Dz.U. 2000, nr 22 poz. 271) reklamacje są przyjmowane przez Drogeria Medyczna abc-zdrowie.com w terminie do 14 dni od otrzymania zamówienia przez Klienta. Klientowi zawsze przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni od daty odbioru przez upoważnionego przez Klienta kuriera firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej. Klienci Drogerii Medycznej abc-zdrowie.com  zawsze mają prawo do zwrotu produktów zakupionych wysyłkowo w terminie do 14 zdrowie.com  bierze pełną odpowiedzialność w przypadku nieotrzymania przez Klienta zamówienia z winy Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej. W takich sytuacjach Klient otrzymuje zwrot wpłaconej kwoty lub ponownie wysyłane jest zamówienie.
5. Rezygnacja z zakupu. Klient ma prawo rezygnacji z zakupionego produktu/produktów i jego zwrotu do sklepu z suplementami abc-zdrowie.com bez podania przyczyny zwrotu. W przypadku zwrotu produktów należy odesłać go wraz z paragonem lub fakturą VAT (dowodem zakupu). Koszty zwrotu produktów wynikający jedynie z rezygnacji Klienta pokrywa Klient. Sklep z suplementami abc-zdrowie.com zwraca należność na konto Klienta lub wymienia na inny produkt - o tym decyduje wyłącznie Klient.
6. Zwrot uszkodzonych produktów. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy lub zwrot zakupionego towaru w sytuacji, kiedy produkt dotknięty jest uszkodzeniami mechanicznymi pochodzenia zewnętrznego (na przykład: w wyniku transportu) lub wadami fabrycznymi - dlatego prosimy o sprawdzenie, czy zakupione produkty nie uległy uszkodzeniu w transporcie lub nie posiadają wad fabrycznych. W przypadku, gdy opakowanie/produkty noszą ślady uszkodzenia lub gdy taśmy są zerwane należy skontaktować się z Drogerią Medyczną abc-zdrowie.com - telefonicznie, emailem czy listownie, odesłać wadliwy produkt wraz z dowodem zakupu (paragon lub faktura VAT). Drogeria ponosi pełną odpowiedzialność w przypadku uszkodzeń powstałych w czasie transportu lub otrzymania przez Klienta wadliwego produktu.
7. Sklep z suplementami abc-zdrowie.com bierze pełną odpowiedzialność za swoje pomyłki oraz pomyłki Poczty Polskiej i kurierów.
8. Zwroty pieniędzy za brakujące produkty, nadpłaty lub inne należności podlegające zwrotowi Klientom sklepu z suplementami abc-zdrowie.com są wypłacane w ciągu 7 dni przelewem na podane przez Klienta konto bankowe.
9. Sklep z suplementami  zastrzega sobie prawo do obciążenia Zamawiającego (Klienta) kosztami wysyłki oraz kosztami zwrotu w przypadku nieodebrania przesyłki, podania przez Kupującego niepoprawnego adresu dostawy, co spowodowało zwrot przesyłki do nadawcy.
10. Wszelkie reklamacje prosimy zgłaszać na:

e-mail:drogeriamedyczna.gmail.com., telefonicznie : 691.066.071 lub listownie na adres: Monolit Energia Sp. z o.o. ul.Mazowiecka 11/49, 00-052 Warszawa
 

§6

Usługi edukacyjne


1. Wszelkie udzielane porady mają wyłącznie charakter edukacyjny i nie stanowią podstawy do leczenia.
2. Żadne porady drogą elektroniczną czy telefoniczną nie zastąpią wizyty u lekarza. Drogeria Medyczna abc-zdrowie.com zawsze zaleca wizytę i konsultację u lekarza specjalisty jako najlepszą formę konsultacji.
 

§7

Podsumowanie


1. Wszelkie uwagi dotyczące realizacji zamówień w www.abc-zdrowie.com  uprzejmie prosimy zgłaszać drogą elektroniczną lub telefonicznie lub listownie na adres podany w zakładce 'Kontakt'.

2. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego i innych Ustaw.
3. Zdjęcia wykonane przez Drogerię Medyczną abc-zdrowie.com są chronione prawem autorskim, zgodnie z Ustawą z dn. 14 lutego 1994r (Dz.U. z 2006r, Nr 90 poz. 631). Drogeria Medyczna abc-zdrowie.com nie wyraża zgodny na jakiekolwiek kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie czy utrwalanie zdjęć czy informacji zawartych na stronach www.abc-zdrowie.com w części czy w całości bez zgody autora.