Super Witamina B12-Complex Podjęzykowa 180 tabletek IGENNUS

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: IGENNUS
 • Kod producenta: 5060083071620
 • Dostępność: Jest  (5 szt.)

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: 3 dni
 • szt.
 • 87,60 zł

Super Witamina B12-Complex Podjęzykowa

Podjęzykowe tabletki z kompleksem wit. B12, 1000mcg w 1 tab., 3 aktywne formy: metylokobalamina, adenozylokobalamina i hydroksykobalamina, 

Doskonały: przy dużym zapotrzebowaniu na energię, dla poprawy metabolizmu i funkcji mózgu, stymuluje produkcję krwinek czerwonych

Formuła 3 aktywnych i biodostępnych form witaminy B12 zapewnia szybkie przywrócenie prawidłowego poziomu tej ważnej witaminy w krwi. Postać tabletki podjęzykowej zapewnia szybkie wchłanianie bezpośrednio do krwiobiegu, z ominięciem jelit. Dzięki zastosowaniu 3 różnych form witaminy B12 preparat pokrywa szerokie spektrum potrzeb organizmu.

3 w pełni bioaktywne formy witaminy B12

Standardowe suplementy z witaminą B12 zawierają jedną formę tej witaminy, często nieaktywną biologicznieButeleczka Witaminy B 12 firmy Igennus w aranżacji cyjanokobalaminę. Korzyści z zażywania cyjanokobalaminy u wielu osób są niewielkie, ze względu na konieczność zmetabolizowania tej formy, aby stała się użyteczna dla organizmu. Część osób cierpi, nie mając świadomości tego, na dysfunkcję enzymów metabolizujących wit. B12. U takich osób szczególnie ważne jest zażywanie wyłącznie w pełni bioaktywnych form tej witaminy. Forma aktywna, metylokobalamina, daje znacznie lepsze efekty w suplementacji, jest bardziej biodostępna i gotowa do użycia przez organizm. Jeszcze lepsze efekty przynosi zastosowanie kompleksu naturalnie występujących form wit. B12 - metylokobalaminy, adenozylokobalaminy i hydroksykobalaminy.

Stosowanie kompleksu form aktywnych jest szczególnie ważne dla osób borykających się z genetycznymi ograniczeniami metabolizmu witaminy B12. 

Odpowiednie również dla wegan i wegetarian, którzy ze względu na ograniczona podaż witaminy B12 w diecie powinni ją suplementować.

Witamina B12 odgrywa ważną rolę w naszym organizmie, bierze udział w:

 • metabolizmie żelaza
 • produkcji krwinek czerwonych i utrzymaniu ich prawidłowych funkcji
 • utrzymaniu zdrowego wzroku
 • redukcji uczucia zmęczenia i znużenia
 • produkcji energii i wydajnym metabolizmie
 • metabolizmie homocysteiny
 • normalnych funkcjach układu odpornościowego
 • podziałach komórkowych
 • prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
 • prawidłowych funkcjach psychologicznych
 •  

Formuła tabletki podjęzykowej zapewnia skuteczne wchłanianie

W przypadku suplementów z witaminą B12 w postaci tabletek/kapsułek/płynów do połykania wchłanianie witaminy odbywa się w jelitach. Wchłanianie witaminy B12 jest ograniczone. Nie jest możliwe wchłonięcie większych ilości witaminy B12 jednocześnie. Co ważne, wchłanianiu witaminy B12 w jelitach bierze udział białko syntetyzowane przez komórki okładzinowe naszego żołądka, tzw. czynnik wewnętrzny (IF, ang. intristic factor). Synteza białka IF spada z wiekiem oraz z powodu wielu innych czynników: leków, zróżnicowania genetycznego czy schorzeń układu pokarmowego prowadzących do zaburzeń wchłaniania. Formuła podjęzykowa zapewnia skuteczne wchłanianie witaminy B12 bezpośrednio do krwioobiegu, bez konieczności docierania do jelit i jest wolne od ograniczeń związanych z białkiem IF.

Naturalny aromat truskawkowy w naszych tabletkach podjęzykowych z kompleksem witaminy B12 sprawia, że suplementacja jest czystą przyjemnością. Mała tabletka ma przyjemną konsystencję a dzięki małych rozmiarom dobrze wpasowuje się pod język. Nie zawiera cukru, ani sztucznych barwników i substancji smakowych.

 

Optymalna dawka działająca w harmonii z organizmem

Jedna tabletka Super B12-Complex zawiera 1000 mcg bioaktywnej witaminy B12. Dzięki ominięciu jelit i bezpośrednim wchłanianiu do krwi nie ma konieczności rozdzielania tej dawki w czasie. Ta mała tabletka podjęzykowa dostarcza odpowiednią na cały dzień dawkę witaminy B12, idealną dla utrzymania jej odpowiedniego poziomu w krwi i skutecznego nasycenia nią naszego organizmu tak, by procesy, w których bierze udział przebiegały sprawnie.

Składniki:

 substancje słodzące bez cukru: mannitol, glikozydy stewiolowe (ekstrakt z liści stewii); substancja wypełniająca: hydroksypropyloceluloza; substancja antyzbrylająca: palmitynian askorbylu; naturalny aromat truskawkowy; naturalny barwnik (burak);  5’-deoksyadenozylokobalamina; hydroksykobalamina; metylokobalamina.

 

 

Porcja dzienna  (1/4 tabl.)

Zawartość

RWS*  

Zawartość w 1 tabl.

Witamina B12 250 mcg 10 000 % 1000 mcg
     z czego 5'-deoksyadenozylokobalamina 83,25 mcg 3 333 % 333 mcg
     z czego hydroksykobalamina 83,25 mcg 3 333 % 333 mcg
     z czego metylokobalamina 83,25 mcg 3 333 % 333 mcg

 

*Referencyjna Wartość Spożycia

Dawkowanie:

 • dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia - 1/4 tabletki dziennie lub 1 tabletka co 4 dni, umieścić pod językiem, pozostawić do rozpuszczenia i wchłonięcia, nie rozgryzać.

Uwagi

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Kobiety w ciąży i karmiące oraz osoby stosujące leki powinny zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem spożywania produktu.

 

Nie zawiera syntetycznej cyjanokobalaminy i cukru. 

Wegański.

Ilość: 180 tabletek 720 porcji dziennych

Producent: Igennus