Witamina B17- Apricarc 1600mg, 180kaps. TEREZIA

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: TEREZIA
  • Kod producenta: 8594006897822
  • Dostępność: Jest  (8 szt.)
    Czas realizacji: 3 dni
  • szt.
  • 154,54 zł

Witamina B17-naturalna

 Oryginalna B17 APRICARC firmy Terezia Company
100% naturalny produkt zawierający witaminę B17 i betaglukany

B17 DOPUSZCZONA DO RYNKU POLSKIEGO
Suplement diety B17 APRICARC produkowany przez Terezia Company uzyskał pozytywną akceptację Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W dniu 5.07.2013 wydane zostałodopuszczenie do rynku o numerze GIS-ŻP-SD-4230-01065/KC/13.
Ponadto witamina B17 dopuszczona jest na rynku czeskim, słowackim oraz rosyjskim gdzie uzyskano odpowiednie certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.


4 składniki aktywne w 1 kapsułce B17 APRICARC z olejem morelowym
Jądra pestek moreli: źródło witaminy B17
Boczniak ostrygowaty: wysoka zawartość betaglukanów i błonnika
Reishi: wspomaga naturalną odporność organizmu
Rokitnik zwyczajny: poprawia prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego i pracę serca, najbardziej naturalne źródło witaminy C

Skład: 1 kapsułka zawiera 400 mg mieszanki B17 APRICARC (proszek jądra pestek moreli, proszek suszonego owocu rokitnika zwyczajnego, proszek liofilizowanego grzyba reishi, proszek boczniaka ostrygowatego oraz oleju z jąder pestek moreli bez domieszek). Otoczka kapsułki: żelatyna.

Zalecane dzienne spożycie: 1–2 kapsułki 2 × dziennie przed posiłkiem

4 kapsułki żelatynowe (maksymalna zalecana dzienna porcja) zawierają 1600 mg mieszanki:
• proszek i olej z mielonych jąder pestek Moreli Pospolitej (Prunus armeniaca), (z zawartością witaminy B17 - letrilu - w naturalnej postaci):
800mg w tym substancję czynną B17 - letril - 0,228mg oraz betaglukan - 275,52 mg
• proszek z Boczniaka Zwyczajnego (Hippophae rhamonides): 240mg
• proszek z liofilizowanych grzybów Reishi (Lakownica lśniąca - Ganoderma lucidum): 240mg


Uwaga: Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Opakowanie:180 kapsułek


Tajemnica działania witaminy B17
W odległych zakątkach Himalajów, między zachodnim Pakistanem, Indiami i Chinami znajduje się małe Królestwo Hunza. Jego mieszkańcy słyną ze zdrowia i długowieczności. Seniorzy z Hunzy dożywają bardzo często ponad stu lat. Bez względu na ich prawdziwy wiek ludzie, którzy odwiedzili to miejsce, stwierdzili, że u Hunza nie występują powszechnie znane choroby cywilizacyjne. Do tego odległego zakątka dotarła wyprawa lekarzy i w 1922 roku uznany chirurg brytyjski Robert McCarrison napisał na ten temat artykuł. Od tej pory mieszkańcy Królestwa Hunza mieli już zapewnione liczne odwiedziny przedstawicieli świata lekarskiego. Niniejszą uwagę wywołało pożywienie Hunzów bogate w jądra pestek moreli z zawartością witaminy B17 w naturalnej postaci. Spostrzeżenia te doprowadziły stopniowo do innych plemion żyjących z dala od cywilizacji i spożywających pokarmy ubogie w węglowodany, bogate w białko roślinne, minerały i witaminy, zwłaszcza w witaminę B17.


Czy Witamina B17 jest toksyczna?
W trakcie pierwszych badań nad letrilem obawiano się, że będzie on trujący w doustnej postaci. Podejrzenie to wzięło się z wczesnych niepowodzeń przy próbie usunięcia beta-glukozydazy z ekstraktu moreli, a skoro letril jest stężoną postacią B17 to sądzono, iż pod wpływem wydzielin żołądkowych może stać się niebezpieczny dla życia. Dlatego w pierwszych opracowaniach o letrilu zalecało się jego stosowanie w postaci zastrzyków. Cykl chemiczny B17 trwa w organizmie zaledwie kilka godzin zaś kolejne zażywane dawki nie odkładają się. Co roku w samych Stanach Zjednoczonych umiera od zatrucia aspiryną 90 osób natomiast nie odnotowano przypadków śmiertelnych związanych z przedawkowaniem B17.

Odpowiedź na pytanie o ewentualnej toksyczności letrilu podsumował dr. Burk " Poświęciłem czterdzieści pięciu lat z czego ostatnie trzydzieści trzy lata w National Cancer Institute. Zapoznałem się praktycznie z każdym wydawnictwem o użyciu amigdaliny (" letril ") do leczenia raka oraz z niezliczoną ilością listów i dokumentów niepublikowanych. Nigdy i nigdzie nie napotkałem doniesień o wykazanej farmakologicznie szkodliwości amigdaliny u ludzi przy dawkach zalecanych lub używanych przez lekarzy w Stanach Zjednoczonych i za granicą".

Dr DM Greenberg, emerytowany profesor biochemii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i doradca przy Komisji Doradczej ds. Raka Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia Publicznego zgodził się z tym faktem i stwierdził: " Czysta amigdalina (letril) jest bez wątpienia związkiem nietoksycznym. Nie zakwestionuje tego nikt, kto zapoznał się z raportami dla Komisji Doradczej ds. Raka Stanu Kalifornia".

Pamiętać należy, że B17 to substancja, którą możemy powszechnie znaleźć w roślinach nadających się do spożycia przez ludzi. Nie jest sztucznym związkiem chemicznym (jak np. aspiryna) a tym samym nie jest ona obca dla organizmu człowieka. Oczyszczona postać tej substancji jest znacznie mniej toksyczna niż cukier.