Witamina B-KOMPLEX- Life Light-60k

 • szt.
 • 84,90 zł

Witamina B-KOMPLEX- Life Light

Suplement diety Witamina B - Komplex  to kompleks składników odżywczych ze wszystkimi witaminami z grupy B, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Fizjologiczne funkcje substancji odżywczych:

 • Witamina B1 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu serca i w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego.
 • Witamina B2, B6, B12 i niacyna przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Witamina B6, kwas foliowy i B12 pomagają w utrzymaniu prawidłowego stężenia homocysteiny.
 • Kwas pantotenowy pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie oraz zmniejszeniu uczucia zmęczenia i znużenia. Przyczynia się również do prawidłowej syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych, witaminy D i niektórych neuroprzekaźników.
 • Kwas foliowy pomaga w prawidłowej produkcji krwi, w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Bierze również udział w procesie podziału komórek, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w prawidłowej syntezie aminokwasów, oraz przyczynia się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży.
 • Biotyna pomaga zachować zdrowe włosy i skórę oraz utrzymać prawidłowy stan błon śluzowych. Ponadto jest ważna dla utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych i prawidłowego metabolizmu energetycznego.
 • Cholina przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny, pomaga w prawidłowym metabolizmie tłuszczów oraz prawidłowym funkcjonowaniu wątroby.  

Witamina B – Komplex – suplement diety

Składniki: inozytol, cholina, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; amid kwasu nikotynowego (niacyna), D-pantotenian wapnia (kwas pantotenowy), cyjanokobalamina (witamina B12), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), ryboflawina (witamina B2), chlorowodorek tiaminy (witamina B1), kwas  pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy), D-biotyna.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia  niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: stosować 1 kapsułkę dziennie podczas posiłku, popijając dużą ilością wody.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.  Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie należy stosować u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana i zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia.

Porcja produktu do spożycia w ciągu dnia zawiera:

Substancje czynne 1 kapsułka %RWS1
witamina B1 3,30 mg 300
witamina B2 4,20 mg 300
niacyna 36,00 mg 225
kwas pantotenowy 18,00 mg 300
witamina B6 4,20 mg 300
kwas foliowy 600,00 µg 300
witamina B12 7,50 µg 300
biotyna 150,00 µg 300
cholina 175 mg  

1) %RWS - Referencyjna wartość spożycia  dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal).

Przechowywanie

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w miejscu chłodnym. Chronić od światła i wilgoci.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Kraj pochodzenia: Niemcy

Produkt najwyższej jakości firmy Life Light®

 • zawiera witaminy z grupy B z inozytolem i choliną celem uzupełnienia codziennej diety.
 • wyprodukowany w Niemczech, firma Life Light posiada certyfikaty ISO 22000 oraz ISO 13485.
 • może być spożywany przez wegetarian i wegan.