Wegańskie Omega-3 z Astaksantyną Igennus

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: IGENNUS
  • Kod producenta: 5060083071262
  • Dostępność: Jest  (5 szt.)
    Czas realizacji: 3 dni
  • szt.
  • 81,90 zł

Wegańskie Omega-3 z Astaksantyną Igennus

Naturalne wegańskie kwasy omega-3 z alg plus astaksantyna AstaPure z mikroalg Haematococcus pluvialis

Dostarcza DHA i EPA w stosunku 2:1. Uzyskiwany z alg, ceniony przez wegan i osoby poszukujące alternatywnych dla oleju rybnego źródeł aktywnych omega-3.

Algi, z których pochodzi olej, są hodowane w zamkniętym środowisku, w czystej filtrowanej wodzie, wolnej od zanieczyszczeń występujących w oceanach, bez wpływu na naturalne środowisko.

Dodatek astaksantyny AstaPure sprawia, że preparat chroni przed stresem oksydacyjnym.

Wegańskie Omega-3 z Astaksantyną działnie

Wysoka zawartość DHA przynosi wyjątkowe korzyści dla mózgu, oczu i serca.

Skład

Preparat zawiera wysoką dawkę kwasów omega-3 pochodzenia roślinnego (z alg, DHA i EPA) oraz astaksantynę, która działa antyoksydacyjnie.

Dzięki temu w jednej kapsułce dostarczamy sobie kombinację korzystnych dla zdrowia substancji podobnych takich, jak te, które w naturze występują w dziko żyjących łososiach czy krewetkach.

Dlatego preparat ten jest odpowiedni nie tylko dla wegan i osób szukających alternatywnego dla oleju z ryb źródła kwasów omega-3 ale również dla osób pragnących połączyć suplementację kwasami omega-3 z suplementacją skutecznymi antyoksydantami. 

Wegańskie Omega-3 z Astaksantyną zawierają długołańcuchowe kwasy omega-3, DHA i EPA, w najbardziej biodostępnej postaci re-estryfikowanego trójglicerydu.

Składniki: olej z alg (z kwasami omega-3 - EPA i DHA); emulgatory (w otoczce kapsułki): skrobia kukurydziana, glicerol, karagen; ekstrakt z mikroalg Haematococcus pluvialis AstaPure® (10% astaksantyny); witamina E (mieszane tokoferole); regulator kwasowości: węglan sodu.

 

Porcja dzienna  (2 kap.)                                        

Zawartość  

RWS*

Kalorie 7,1 kcal                     **
Tłuszcz ogółem 0,8 g **
      z czego nasycone kwasy tłuszczowe 0,2 g **
      z czego wielonienasycone kwasy tłuszczowe             0,1 g **
      z czego jednonienasycone kwasy tłuszczowe 0,5 g **
Olej z alg, w tym: 1340 mg **
       DHA (kwas dokozaheksaenowy) 400 mg **
       EPA (kwas eikozapentaenowy) 200 mg **
       witamina E (mieszane tokoferole) 2,8 mg 23%
  Ekstrakt z mikroalg Haematococcus pluvialis (AstaPure ®), w tym: 10,5 mg **
       astaksantyna 1 mg **
       luteina 9 µg **
       zeaksantyna 0,75 µg **

 

 

*Referencyjna Wartość Spożycia 
**brak ustalenia Referencyjnej Wartości Spożycia

Typowo roślinne kwasy omega-3, obecne w oleju z nasion lnu czy chia to tzw. krótkołańcuchowe omega-3. Nasz organizm musi je konwertować do długołańcuchowych kwasów omega-3 (EPA i DHA), bo właśnie te kwasy omega-3 są używane przez nasz organizm do budowy błon komórkowych oraz jako substrat do syntezy ważnych dla organizmu substancji, np. naturalnych substancji przeciwzapalnych.

Krótkołańcuchowe omega-3 są zużywane przez nasz organizm głównie jako źródło energii.

Konwersja krótkołańcuchowych omega-3 takich, jak ALA (kwas alfa-linolenowy) jest bardzo mało wydajna, wynosi zwykle zaledwie kilka procent, w zależności od wieku i ogólnej kondycji organizmu, Z tego powodu spożywanie nawet dużej ilości olei roślinnych w niewielkim stopniu wpływa na indeks omega-3 i poziom substancji przeciwzapalnych w naszym organizmie. 

Olej z alg jest jedynym znanym olejem roślinnym zawierającym długołańcuchowe kwasy omega-3, EPA i DHA, podobnie jak olej z ryb czy z kryla.

Dawkowanie:

  • dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 x 1 kapsułka dziennie
  • dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 x 1 kapsułka dziennie 

Spożywać w trakcie jedzenia.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej bez konsultacji z lekarzem lub terapeutą. Kobiety w ciąży i karmiące powinny zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem spożywania produktu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Olej z alg

Olej z alg jest nie tylko doskonałym roślinnym odpowiednikiem oleju z ryb nie tylko ze względu na obecność długołańcuchowych omega-3 ale również ze względu na to, że jego pozyskiwanie jest w pełni bezpieczne dla środowiska.

Algi, z których pozyskiwany jest nasz olej, są hodowane w zamkniętym systemie na lądzie i w żaden sposób nie wpływa na ekosystem oceanów. Ponadto, woda użyta  zamkniętych systemach hodowlanych alg jest czysta, całkowicie wolna od metali ciężkich, dioksyn, PCBs czy innych zanieczyszczeń obecnych w oceanach. Część z tych zanieczyszczeń jest efektem działalności człowieka, a część występuje w nich naturalnie. Algi mają bardzo duże zapotrzebowanie na dwutlenek węgla, z tego powodu ich hodowle zmniejszają ilość gazów cieplarnianych. Ponadto, odpady roślinne po pozyskaniu z alg oleju mogą być wykorzystywane jako pasza dla zwierząt hodowlanych. 

Globalne zapotrzebowanie na kwasy omega-3 ciągle rośnie, a ryb ubywa. Z powyższych powodów algi stanowią doskonałą alternatywę dla oleju z ryb nie obciążającą naszego środowiska naturalnego.

Dawka EPA i DHA

EPA i DHA to długołańcuchowe kwasy omega-3, które bardzo korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Są niezwykle ważne dla naszego serca, mózgu, oczu czy układu odpornościowego. Z powodu niskiej zawartości kwasów omega-3 w żywności powinny one być stale zażywane w postaci suplementów. 

Z reguły preparaty na bazie alg zawierają głównie DHA i niewielką ilość EPA. Jednak nasze zapotrzebowanie na EPA jest wysokie, EPA zużywa się w naszym organizmie szybko, zwłaszcza wtedy, gdy cierpimy na jakieś schorzenia o podłożu zapalnym. Preparat Wegańskie Omega-3 z Astaksantyną zawiera wyjątkowo wysoką dawkę nie tylko DHA ale również EPA. EPA i DHA w tym preparacie mają formę re-estryfikowanego trójglicerydu, który cechuje się najwyższą biodostępnością i i jest formą gotową do użycia przez organizm. 

Dlaczego połączyliśmy kwasy omega-3 z astaksantyną

Astaksantyna to bardzo silnie działający antyoksydant.

Zdolność astaksantyny do zwalczania wolnych rodników jest 6 000 razy wyższa niż witaminy C, 800 razy wyższa niż koenzymu Q10 i 550 razy wyższa niż witaminy E.

W naturalnym środowisku jest odpowiedzialna między innymi za kolor dzikich łososi i krewetek.

Astaksantyna, ze względu na swoje antyoksydacyjne właściwości, chroni kwasy omega-3 przed utlenianiem.

Kwasy omega-3 należą do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych łatwo ulegających utlenianiu w kontakcie z tlenem.

Utlenione kwasy omega-3 nie nadają się do użycia przez organizm i mogą nam szkodzić. 

Dzięki temu, że dodaliśmy astaksantynę do naszego oleju z alg, kwasy omega-3 w tym oleju są w pełni chronione przez utlenianiem.

Ponadto, zażywając Wegańskie Omega-3 z Astaksantyną nie tylko dostarczamy sobie aktywne kwasy omega-3 ale również najwyższej jakości skuteczny antyoksydant.

 Nasz preparat zawiera 2 razy więcej astaksantyny niż olej z kryla

 

Ilość: 60 kapsułek