Test opti O-3 poziomu omega 3 w organiźmie Igennus

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: IGENNUS
 • Kod producenta: 5060083070548
 • Dostępność: Jest  (5 szt.)
  Czas realizacji: 3 dni
 • szt.
 • 390,00 zł

Test opti O-3poziomu omega 3 w organiźmie Igennus

Badanie poziomu kwasów tłuszczowych z suchej kropli krwi z palca, z możliwością samodzielnego pobrania próbki w domu.

Opti-O-3 działanie

 pozwala precyzyjnie określić indywidualne zapotrzebowanie na kwasy omega-3 na podstawie profilu kwasów tłuszczowych i pomiaru kluczowych biomarkerówindeksu omega-3stosunku omega-6 do omega-3 i stosunku AA do EPA 

Badanie Opti-O-3 wykonywane jest przez laboratorium Omegametrix, w Niemczech.

Omegametrix jest laboratorium referencyjnym do określania indeksu omega-3, jedynym w Europie

W ramach Opti-O-3 badanych jest 26 kwasów tłuszczowych.

Wynik badania jest analizowany przez specjalistów Igennusrekomendacje dotyczące suplementacji są wydawane przez dr Izabelę Dobrowolską, z uwzględnieniem stanu zdrowia badanego

O kluczowym biomarkerach

INDEKS OMEGA-3 to procentowa zawartość długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA i DHA) w błonie krwinek czerwonych. Stosowany jest jako biomarker wystąpienia chorób układu kardiowaskularnego, immunologicznego i stanów zapalnych. 

STOSUNEK OMEGA-6 DO OMEGA-3 

pokazuje czy najważniejsze kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3 pozostają w równowadze. Jest kluczowym biomarkerem ukrytych stanów zapalnych i pozwala prognozować ryzyko przyszłych schorzeń o podłożu zapalnym.

STOSUNEK AA DO EPA jest biomarkerem stanów zapalnych, dostarcza precyzyjnych informacji dotyczących aktualnie toczących się stanów zapalnych w organizmie. 

 

Dlaczego to ważne?

Według najnowszych doniesień naukowych wyższemu poziomowi kwasów omega-3 w krwi towarzyszy niższe ryzyko rozwoju szerokiej grupy zarówno zaburzeń somatycznych, jak i psychicznych. Badania pokazały, że indeks kwasów omega-3 na poziomie 8% oraz utrzymanie prawidłowego stosunku AA do EPA (1,5 do 3) pomaga:

 • wyciszyć stany zapalne
 • wzmacniać układ odpornościowy
 • chronić serce i naczynia wieńcowe
 • wzmacniać poznawcze funkcje mózgu
 • dbać o dobry nastrój
 • produkować odpowiednią ilość energii
 • chronić wzrok

Po co badanie?

Zapotrzebowanie na kwasy omega-3 jest cechą indywidualną, zależną od wielu czynników poczynając od diety i stylu życia, przez masę ciała, po stan organizmu i ewentualne istniejące problemy zdrowotne. W związku z tym w celu zapewnienia największej skuteczności suplementacja kwasami omega-3 powinna być spersonalizowana. Informacje dotyczące dawkowania podawane na opakowaniach suplementów mają charakter orientacyjny. Test Opti-O-3 jest cennym narzędziem, które pozwala dopasować dawkowanie precyzyjnie do indywidualnych potrzeb.

Jak to działa?

Test można wykonywać samemu w domu, bez konieczności odwiedzenia lekarza pierwszego kontaktu. Przy użyciu specjalnego ostrza jednorazowego użytku pobiera się kroplę krwi z palca a następnie przenosi ją na specjalną bibułę. Zestaw do pobrania krwi i bibuła oraz szczegółowa instrukcja dotycząca zabezpieczenia próbki stanowią integralną część naszego testu. Tak przygotowaną próbkę należy przesłać do naszego laboratorium.

 

Wynik testu

W ciągu 21 dni zostaną przesłane Państwu wyniki testu wraz z informacjami dotyczącymi odpowiedniej dla suplementacji opracowanymi przez naszych specjalistów.