SUNNIVA Shea masło nierafinowane 100g

  • szt.
  • 11,24 zł

OPIS
Właściwości:
-silnie nawilżające i natłuszczające
-pielęgnujące
-wygładzające
-zmiękczające
-przyspieszające gojenie ran i poparzeń

Masło Shea (zwane również Karite), jest pozyskiwane z owoców drzewa shea, rosnącego na terenie Zachodniej Afryki na otwartych przestrzeniach sawanny. Ze względu na fakt, że drzewo shea owocuje dopiero po 30-40 latach, bardzo mało jest plantacji tych drzew. Dzięki temu masło shea pochodzi przede wszystkim z dziko rosnących roślin.

Masło shea jest pozyskiwane unikalną ręczną metodą. Nie zawiera żadnych konserwantów i barwników, nie jest dezodoryzowane, posiada naturalny łagodny zapach.

Masło shea nierafinowane nawilża i natłuszcza skórę. Jest bogate w witaminy A i E oraz witaminę F, która pozwala rozluźnić mięśnie.

Substancje zawarte w maśle chronią i wzmacniają cement komórkowy warstwy rogowej skóry co poprawia elastyczność skóry. Jest naturalnym filtrem słonecznym. Jest więc idealne do opalania!

Nie ma działania alergizującego, może być aplikowane na wszystkie obszary ciała.

Masło shea stosuje się do pielęgnacji skóry na całym ciele oraz do masażu ciała. Jako składnik używa się go do produkcji kremów, lotionów, kosmetyków do makijażu, kremów do opalania, kremów po goleniu i mydeł. W czystej postaci rozpuszcza się w dłoni. Nakładane na skórę tworzy delikatną, ochronną i pielęgnacyjną warstwę. Może być używane na twarzy oraz w tak delikatnych częściach twarzy jak skóra pod oczami. Nadaje się również do stosowania jako odżywkę do suchych, zniszczonych włosów.

Zastosowanie:
-bezpośrednio na skórę
-do produkcji kosmetyków profesjonalnych i w warunkach domowych
-do zabiegów w salonach kosmetycznych i salonach masażu

SKŁADNIKI INCI
Butyrospermum Parkii