SELEN AKTYWNY- Life Light-90k

  • szt.
  • 85,90 zł

SELEN AKTYWNY

Selen należy do niezbędnych pierwiastków śladowych uczestniczących w wielu ważnych procesach metabolicznych organizmu  i musi być dostarczany w pożywieniu. Zawartość selenu w produktach spożywczych różni się znacznie, co związane jest z dużymi różnicami w zawartości selenu w glebie i wodzie w różnych częściach świata. Gleby na terenie Polski są uważane za ubogie w selen.

Produkt najwyższej jakości firmy Life Light®.

 

Funkcje składników odżywczych

Selen pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Pomaga zachować zdrowe włosy i paznokcie. Przyczynia się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy. Pomaga ponadto w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego i w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Selen jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania układów enzymatycznych. Najważniejszą jego funkcją jest tworzenie silnego antyutleniacza, enzymu zwanego peroksydazą glutationową. Chroni on czerwone krwinki i błony komórkowe przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Wchłanianie selenu wzmagają białka małomolekularne oraz witaminy, głównie A, E i C.

SELEN AKTYWNY

 

Selenian (IV) sodu - suplement diety

 

Składniki: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki), selenian (IV) sodu.

 

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: stosować 1 kapsułkę 1 raz dziennie przed posiłkiem, popijając dużą ilością wody. Nie łączyć z witaminą C lub produktami zawierającymi witaminę C. W takim przypadku należy zachować odstęp co najmniej dwóch godzin.

 

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana i zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia.

Porcja produktu do spożycia w ciągu dnia zawiera:

Składnik 1 kapsułka %RWS1
selen 180,00 µg 327

 1)%RWS - Referencyjna wartość spożycia  dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal).

Przechowywanie

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w miejscu chłodnym. Chronić od światła i wilgoci.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Kraj pochodzenia: Niemcy

Produkt firmy Life Light®

  • zawiera selen cechujący się wyśmienitą biodostępnością celem właściwego uzupełnienia codziennej diety.

  • wyprodukowany w Niemczech, firma Life Light® posiada certyfikat ISO-9001:2008.

  • może być spożywany przez wegetarian i wegan.