Resveratrol Pt-Pterostibeny 30 kaps..KENAYAG

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: KENAYAG
 • Kod producenta: 5900672151749
 • Dostępność: Jest  (10 szt.)
  Czas realizacji: 3 dni
 • szt.
 • 95,00 zł 89,00 zł

RESVERATROL PT-PTEROSTILBENY

Suplement Diety


Resveratrol PT to niezwykłe połączenie aktywnych ekstraktów roślinnych efektywnie neutralizujących powstające w organizmie wolne rodniki. Posiadają silne działanie antyoksydacyjne oraz spowalniają procesy starzenia.

 Resweratrol i pterostilben - aktywują tzw. „gen długowieczności”

Pterostilbeny:

 1. to polifenole naturalnie występujące w jagodach
 2. to fitoaleksyna, działająca jak układ obronny jagód
 3. od tysięcy lat są stosowane w medycynie ajurwedyjskiej
 4. badania naukowe potwierdzają ich cenne właściwości 
 5. posiadają wysoką biodostępność 
 6. długo utrzymują się w organizmie (105 min.)
 7. są bardzo dobrze wchłaniane
 8. wykazują wysoką stabilność metaboliczną

 

Skład - 1 kapsułka zwiera: 

Ilość

Resweratrol trans - zmikronizowany czysty związek otrzymany z ekstraktu  korzeni i kłączy rdestu japońskiego (Polygonum Cuspidatum) (98 %)

100 mg

Standaryzowany ekstrakt z pestek winogron (95% niskoczasteczkowych proantocyjanidyn)

50 mg

Sunphenon - ekstrakt  zielonej herbaty  (liście, w tym katechiny zielonej herbaty, EGCg – Epigallocatechin Gallate, nie mniej niż 90%)

50 mg

Ekstrakt z kory francuskiej sosny morskiej (Pinus pinaster), (standaryzowany na oligomeryczne proantocyjanidyny OPC 65%)

50 mg

Pterostilbeny 90% (ekstrakt z owoców borówek)

25 mg

Piperyna

5 mg

Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu

 

Sposób użycia: 2 razy dziennie po 1 kapsułce

 

Pterostilbeny to naturalny odpowiednik resweratrolu, który występuje m.in. w takich owocach jak jagody, żurawiny, winogrona. Należy do grupy związków zwanych fitoaleksynami. Rośliny wytwarzają te związki do obrony przed patogenami tj. bakteriami i grzybami. Jednak jest prawie niemożliwe, aby przyjmować z jedzeniem lecznicze dawki pterostilbenów niezbędnych do zapobiegania chorób układu krążenia.

Spośród wszystkich owoców i warzyw czarne jagody zawierają najwięcej antyoksydantów. Substancje zawarte w jagodach chronią organizm przed działaniem wolnych rodników.

Resweratrol jest naturalnie występującą fitoaleksyną wytwarzaną przez niektóre z roślin wyższych tj. rośliny o zaawansowanej budowie i sposobach rozmnażania. Resveratrol jest reakcją na stres wywołaną uszkodzeniami, infekcjami grzybowymi czy też konsekwencjami zanieczyszczenia środowiska, a więc – krótko mówiąc resvetarol jest substancją obronną, uaktywniającą się w chwili zagrożenia.

Pterostilbeny, zawarte m.in. w jagodach i winogronach, stosowane od wieków w medycynie ajuwerdyjskiej, bardzo dobrze rozpuszczają się w tłuszczach dzięki temu przyjmowane w formie suplementów lepiej się wchłaniają. Aktualne badania szacują ich biodostępność na poziomie 80%. Są bardzo stabilne a ich poziom utrzymuje się długo we krwi (przez 105 minut).

Pterostilbeny i resweratrol są związkami stylbenowymi, blisko związanymi strukturalnie, co zapewnia im podobne funkcje. Oba te związki wzajemnie współdziałają, aktywując “gen długowieczności SIRT1”.

Działają one w następujący sposób: resweratrol aktywuje geny „w górę”, przez co posiada działanie profilaktyczne  natomiast pterostilbeny bezpośrednio aktywują geny „w dół”, co uzupełnia zdolności resweratrolu do wspomagania zdrowych poziomów lipidów krwi.

Naukowcy odkryli, że zarówno resweratrol, jak i pterostilbeny imitują  wiele korzystnych efektów restrykcji kalorycznej (ograniczenie kalorii), które są bezdyskusyjnie najskuteczniejszym sposobem przedłużania życia.

Według  dr Agnes M. Rimando, wiodącego eksperta w biologii m.in. resweratrolu, pterostilbenów “stilbeny posiadają wieloraką aktywność farmakologiczną, do której zaliczamy m.in. wydłużenie życia”.

Pterostilbeny zawarte w czarnych jagodach wykazują wiele korzyści dla zdrowia m.in. chronią przed problemami z układem sercowo-naczyniowym. Badania sugerują, że większe spożycie jagód poprawia czynniki ryzyka kardiometabolicznego i nadciśnienia, oraz zapewnia ochronę przed stresem oksydacyjnym.

Aktualne wyniki badań wykazują, że dawka 25-50 mg pterostilbenów dziennie dla osób dorosłych zapewni właściwą ochronę serca. Żeby dostarczyć organizmowi  dostateczną  dzienną dawkę pterostilbenów należy spożywać 6 porcji owoców i warzyw, co w praktyce jest bardzo trudne. Dlatego też warto sięgnąć po suplement diety Resvertarol PT, który uzupełni ewentualne niedobory pterostilbenów.

Zarówno resweratrol, jak i pterostilbeny posiadają także nadzwyczajny wpływ na koncentrację, zdolności uczenia się i pamięć.  

Do pełnej ochrony przeciwstarzeniowej jednak potrzebujemy jeszcze astaksantyny. Więcej o astaksantynie >>

Podsumowując:  Resweratrol i pterostilben - kluczem do dłuższego życia!

 

Ekstrakt z pestek winogron

Ekstrakt z pestek winogron jest bogaty w związki roślinne zwane polifenolami, które chronią przed uszkodzeniami tlenowymi i wolnymi rodnikami zapewniając dłuższe i zdrowsze życie.

Właściwości antyoksydacyjne polifenoli są 20 razy silniejsze od wit.E i 50 razy od wit.C! Polifenole wzmacniają odporność i wspomagają prawidłowy wzrost komórek. Proantocyjanidy zawarte w ekstrakcie z pestek winogron wiążą się z kolagenem – białkiem występującym w największej ilości w organizmie oraz głównym składnikiem zdrowej skóry, kości, zębów i włosów.

Naukowcy z University of California-Davis podają, że ekstrakt z pestek winogron wykazuje bardzo skuteczne działanie u pacjentów z nieprawidłowym ciśnieniem. 

 

Sunphenon - ekstrakt  zielonej herbaty  (EGCg nie mniej niż 90%)

Coraz więcej badań sugeruje, że liczne korzyści dla zdrowia płynące z herbaty zawdzięcza ona w dużym stopniu polifenolom (naturalnie występującym antyoksydantom), m.in. galusanowi epigalokatechiny (EGCG), który jest głównym, aktywnym składnikiem herbaty. Wiadomo, że antyoksydanty chronią organizm przed wolnymi rodnikami zapobiegając uszkodzeniom wywołanym przez oksydację. Wolne rodniki to bardzo reaktywne cząsteczki, które zabierają elektrony np. z komórek czy DNA. Z kolei utrata elektronu utlenia te komórki, przez co są one niestabilne i łatwo ulegają rozpadowi. Jeśli uszkodzenia te trwają dłużej, komórki nie mogą działać prawidłowo, tkanki są słabsze i pojawia się choroba.

EGCG reguluje metabolizm tłuszczów, poprawia wyniki ćwiczeń fizycznych. Zielona herbata, ponieważ jest w bardzo małym stopniu przetworzona, zawiera najwięcej EGCG spośród wszystkich rodzajów herbat. Zielona herbata jest jednym z najlepszych napoi dla naszego zdrowia.

 

Ekstrakt z kory francuskiej sosny morskiej (Pinus pinaster)

Choć proces starzenia się jest nieunikniony, już teraz możemy przygotować nasze ciało i umysł na przyszłość. Ekstrakt z kory sosny francuskiej standaryzowany na oligomeryczne proantocyjanidyny zapewnia silną ochronę antyoksydacyjną i wspomaga układ krążenia zapewniając lepszy transport substancji odżywczych do wszystkich organów.

Ekstrakt z kory francuskiej sosny morskiej zapewnia:

 1. silną ochronę antyoksydacyjną
 2. silne właściwości odżywcze
 3. silne wspomaganie kolagenu

 

Chroniąc i wspomagając organizm teraz chronimy jakość życia i przygotowujemy się na przyszłość, a więc nie musimy się jej obawiać.

Ekstrakt z kory francuskiej sosny morskiej standaryzowany na oligomeryczne proantocyjanidyny, m.in.  uelastycznia naczynia krwionośne Zdrowe naczynia poprawiają krążenie i dostarczanie substancji odżywczych w całym organizmie, wspomagając serce, oczy i wszystkie organy. Prawidłowe krążenie odżywia także skórę i chroni ją od wewnątrz

 

Sposób przechowywania:  przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Uwagi: nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.  Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Zapoznaj się z pełną ofertę firmy: KENAY AG