Macushield -AMD-zwyrodnienia plamki żółtej-30 kaps + 6 kaps

 • szt.
 • 110,00 zł

Macushield  -AMD-zwyrodnienia plamki żółtej

Macushield to jedyny na świecie preparat zawierający wszystkie trzy karotenoidy plamki :

 • Mezo-Zeaksantynę,

 • luteinę

 •  zeaksantynę.

Kuracja 3 miesięczna

Badania wskazują, że przyjmowanie luteiny oraz zeaksantyny może pomóc w zapobieganiu rozwojowi starczego zwyrodnienia plamki żółtej, czyli stopniowego wyniszczania tego obszaru oka, w którym kumuluje się najwięcej barwnika i komórek nerwowych.

 

Meso-Zeaksantyna, Zeaksantyna i Luteina.

 

 Opracowany i testowany przez międzynarodowych ekspertów w dziedzinie zdrowia oczu. 

Ten dodatek raz dziennie łączy trzy karotenoidy plamki żółtej, w tym opatentowaną Meso-Zeaksantynę. 

Badania naukowe wskazują, że żółty kolor lub pigment w plamce pochodzi z karotenoidów, luteiny, zeaksantyny i Meso-Zeaksantyny. 

Te związki roślinne chronią oczy poprzez absorbowanie niebieskiego światła, które występuje w regularnym słońcu, jak również w biurze (ekrany komputerowe generują niebieskie światło). 

One także neutralizują wolne rodniki, które uszkadzają komórki oka. 

Wolne rodniki pochodzą z palenia, zanieczyszczeń, trucizn, smażonych potraw i jako produkt metabolizmu tlenu.


Ponieważ plamka ma kolor żółty, absorbuje szkodliwe niebieskie światło, które dostaje się do oka, a więc działa jak filtr naturalny. 

Opatentowana przez Macushield mieszanka łączy wszystkie trzy z tych karotenoidów.

 

 • Meso-Zeaksantyna. Meso-zeaksantynę nie można znaleźć w typowej diecie (chociaż znajduje się w nietypowych produktach żywnościowych, takich jak krew i ostrygi), ale jest wyjątkowo ważna dla zdrowia macicy. Organizm Ludzki  konwertuje luteinę na mezo-zeaksantynę w siatkówce. 
 • Meso-zeaksantynę znajduje się tylko w centrum plamki, w której jest najostrzejsza. Jego obecność powoduje filtrację szerszego zakresu szkodliwego niebieskiego światła, a także działa jako silny antyoksydant w plamce żółtej.

 

 • Luteina i Zeaksantyna może być pozyskiwana z pożywienia ,występują  w  zielonych warzywach liściastych, takich jak szpinak, kapusta włosowa

 • luteina i zeaksantyna są również przeciwutleniaczami  i są zdolne do filtrowania niebieskiego światła.


Nowe badania naukowe wykazały, że uzupełnienie wszystkich 3 żółtych karotenoidów - meso-zeaksantyny, luteiny i zeaksantyny - spowodowało, że oko zaczęło wzrastać w tych istotnych związkach, a poziom pigmentu macularnego utrzymywał się.

Ta nowa formuła, teraz w kapsułce z olejkiem słonecznikowym, przeznaczona jest do transportu ważnych związków wokół ciała, dzięki czemu łatwiej jest dostać się do części oczu tam, gdzie jest to wymagane. 

 

Objawy AMD-Zwyrodnienie plamki żółtej

 • niedostrzeganiem detali,
 • zniekształceniem obrazu na środku pola widzenia  
 • blednięciem kolorów,

co bardzo utrudnia wykonywanie takich czynności jak czytanie czy prowadzenie samochodu czy haftowanie.

 

Karotenoidy wykazują zaś zdolność podnoszenia gęstości pigmentu plamki żółtej, co może sprawić, że detale z powrotem nabiorą ostrości, jaskrawe światło przestanie aż tak razić, a barwy odzyskają intensywność

 

Działanie Macushield

Zwiększa wysycenie barwnikami w warstwie barwnikowej siatkówki nawet o 40 procent, a tym samym skutecznie zwiększa ochronę oka.

 

Macushield

 

 

Lista składników

L-askorbinowy Kwas otoczką (środek żelujący: żelatyna bydlęca, środek utrzymujący wilgoć: gliceryny, barwy: czerwony tlenek żelaza E 172, ditlenek tytanu E 171), D-alfa-tokoferol, wypełniacz: olej słonecznikowy, ekstrakt z nagietka (luteina, mezo-zeaksantyna , zeaksantyna), siarczan cynku jednowodny, zagęszczacz: dwutlenek krzemu, emulgator: lecytyna słonecznikowa, bezwodny siarczan miedziowy.

Sposób użycia Macushield :
Przyjmować jedną kapsułkę dziennie, najlepiej z posiłkiem.

 

Zalecenia przy spożywaniu Macushield


Nie przekraczać podanej dawki. 

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem tego produktu.

Ilość w opakowaniu : 30 kapsułek