Hyaluronic SERUM Eliksir Liftingujący 30ml (czysty skoncentrowany Kwas Hialuronowy)LUKA

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: LUKA Organic Cosmetics
  • Dostępność: Jest  (10 szt.)
    Czas realizacji: 3 dni
  • szt.
  • 189,00 zł

Hyaluron Serum Eliksir Liftingujący 

Skoncentrowane serum kwasu hialuronowego, w 100% czyste, roślinne, hipoalergicze.

INCI: Aqua, Sodium Hyaluronate

Pojemność: 30 ml

Czyste skoncentrowane Serum kwasu hialuronowego, w 100% roślinne, pielęgnuje intensywnie wygładzając i ujędrniając skórę twarzy. Dodatkowo zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia komórek skórnych, przeciwdziałając jej wysuszeniu i tworzeniu się zmarszczek.

Serum to najgłębsza penetracja w głąb skóry.

 

Kwas hialuronowy w ludzkiej skórze występuje w postaci biopolimeru i wraz z kolagenem stanowi jej główny składnik. Jedna cząsteczka może związać aż 250 cząsteczek wody. Na skutek utraty kwasu hialuronowego w skórze, następuje degeneracja włókien kolagenowych, czego efektem jest wysuszenie i wiotczenie skóry.

 

Hialuronian sodu czyli inaczej sól sodowa kwasu hialuronowego to substancja całkowicie biozgodna ze skórą, tzn. że jest identyczna z kwasem hialuronowym naturalnie występującym w skórze, a do tego posiada bardzo niewielką cząsteczkę, co powoduje, że może on łatwo przenikać przez skórę i głęboko ją nawilżać.

 Jego główne zalety to:

 

1. Posiada działanie higroskopijne tzn. wiążące wodę w komórkach, przez co wpływa na poprawę nawilżenia skóry, przeciwdziałając jej wysuszeniu i tworzeniu się zmarszczek.

 

2. Tworzy film ochronny na skórze zabezpieczając skórę przed utratą wody, ale także przed wnikaniem substancji chemicznych i bakterii.

 

3. Działa kojąco i łagodząco na skóręnarażoną naszkodliwy wpływ czynników zewnętrznych – dlatego jest idealnym preparatem do stosowania latem po ekspozycji słonecznej

 

4. Stymuluje produkcję kolagenu, a tym samym pośrednio wpływa na poprawę elastyczności skóry.

 

5. Jest promotorem przenikania innych substancji rozpuszczalnych w wodzie do skóry, co sprawia, że idealnie komponuje się np. z hydrolatami i olejami, pomagając im lepiej wnikać w skórę.

 

Kwas hialuronowy można stosować jako samodzielny produkt, jak również w połączeniu z innymi naturalnymi kosmetykami, takimi jak np. hydrolaty czy oleje, a także przy sporządzaniu własnego kremu.

 

Zastosowanie:

Samodzielne stosowanie: najlepiej nałożyć kwas hialuronowy na wilgotną skórę twarzy i dekoltu. Idealnie jest też stosować go pod oczy.

 

W połączeniu z olejem : Kwas hialuronowy + olej to idealne połączenie, gdyż olej jest emolientem czyli tworzy na skórze filtr ochronny, a kwas hialuronowy zapewni głębokie nawilżenie. Wystarczy kilka kropli ulubionego oleju ( np. arganowy, migdałowy, z awokado) zmieszać z kilkoma kroplami kwasu i zaaplikować na oczyszczoną skórę twarzy i/lub dekoltu.

 

W połączeniu z hydrolatem/tonikiem: dodatek kwasu hialuronowego do hydrolatu/toniku zwiększy jego możliwości nawilżające, a także sprawi, że składniki aktywne toniku głębiej wnikną w skórę.

 

Pod krem: warto nałożyć odrobinę kwasu hialuronowego tuż przed zaaplikowaniem ulubionego kremu, aby uzyskać wzmocniony efekt nawilżenia, napięcia i wygładzenia skóry. Można też dodać kilka kropli kwasu bezpośrednio do kremu.

 

Uwaga: Jeżeli chcemy połączyć stosowanie kremu z kwasem hialuronowym lub też użyć gotowego produktu z jego zawartością, warto się upewnić, że dany krem nie zawiera w swoim składzie żadnych szkodliwych substancji chemicznych, gdyż w połączeniu z kwasem hialuronowym może to spowodować podrażnienia skóry na skutek przenikania kosmetyku do głębszych warstw skóry!