GSH Zredukowany L-glutation-Life Light-60k

  • szt.
  • 109,90 zł

GSH zredukowany 

L-GLUTATION

Life Light

GSH ZREDUKOWANY L-GLUTATION

Suplement diety

Masa netto: 15,9 g

60 kapsułek

Suplement diety GSH - zredukowany L-Glutation to połączenie dwóch aktywnych związków: zredukowanego L-glutationu i witaminy E w jednej małej kapsułce. GSH stanowi rezerwę cysteiny w organizmie, a dzięki swojej wolnej grupie tiolowej służy do redukcji nadtlenków. Polecany jest zwłaszcza w połączeniu z selenem, którego najważniejszą funkcją jest tworzenie silnego antyutleniacza, enzymu zwanego peroksydazą glutationową. 

 

Fizjologiczne funkcje substancji czynnej

Zredukowany L - Glutation (GSH) to drobnocząsteczkowy tripeptyd zbudowany z trzech aminokwasów: glicyny, cysteiny i kwasu glutaminowego, które połączone są ze sobą wiązaniem peptydowym. Za jego biologiczne funkcje w naszym organizmie odpowiedzialna jest grupa tiolowa (-SH). Zredukowany glutation jest wszechobecnym przeciwutleniaczem zaangażowanym w wiele funkcji komórkowych, takich jak detoksykacja, transport aminokwasów, produkcja koenzymów oraz recykling witamin E i C. Glutation działa jako substancja odtruwająca oraz uczestniczy w przemianie nadtlenku wodoru w wodę w reakcji katalizowanej przez enzym peroksydazę glutationową (zawierający selen jako kofaktor), co zwiększa żywotność erytrocytów. Bierze także udział w przedostawaniu się aminokwasów do błon komórkowych. Glutation  występuje w każdej komórce organizmu, szczególnie bogate w jego zasoby są nerki, wątroba i soczewka oka.

Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

 

Porcja produktu do spożycia w ciągu dnia zawiera:

Składniki

1 kapsułka

% RWS1)

Zredukowany L-glutation

100 mg

 

Witamina E

12 mg

100

1)%RWS - Referencyjna wartość spożycia  dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal).

 

Składniki: zredukowany L-Glutation (GSH), składnik otoczki kapsułki: substancja glazurująca hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki), substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, octan D-alfa-tokoferylu (witamina E).

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Przechowywać w zamkniętym opakowaniu. Chronić od światła i wilgoci. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Produkt najwyższej jakości firmy Life Light®

- wysoce efektywne połączenie czystego zredukowanego glutationu (GSH) z wysokiej jakości witaminą E celem uzupełnienia codziennej diety,

- może być spożywany przez wegetarian i wegan,

- wyprodukowany w Niemczech, firma Life Light posiada certyfikaty ISO 22000 oraz ISO 13485.

 

Kraj pochodzenia: Niemcy

Producent:

Life Light Handels GmbH, Austria