Bromelanina tabletki dojelitowe 500mg Life Extention 60 tab

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Life Extension
 • Kod producenta: 737870120360
 • Dostępność: Jest  (3 szt.)
  Czas realizacji: 3 dni
 • szt.
 • 66,17 zł

Bromelanina tabletki dojelitowe 

Bromelaina, mieszanina proteaz wyekstrahowanych z łodygi ananasa, jest od wielu lat stosowana przez Europejczyków do hamowania czynników zapalnych.

Bromelaina działanie

 • Właściwości bromelainy regulujące płyny mogą wynikać z jej zdolności do skutecznego hamowania wytwarzania zapalnych cytokin, hamowania migracji neutrofili i wspomagania usuwania niektórych zapalnych cząsteczek z powierzchni komórki. 
 • Badania pokazują również, że bromelaina może pomóc w utrzymaniu prawidłowej lepkości krwi i agregacji płytek krwi.
 • Bromelaina musi być pokryta powłoką dojelitową, aby nie była aktywowana w żołądku i wykorzystywana jako enzym trawienny.

 Tabletki bromelainy powlekane dojelitowo przechodzą do jelita cienkiego, gdzie są wchłaniane do krwiobiegu, zapewniając korzyści ogólnoustrojowe.

Bromelaina na stawy

Specjalnie powlekana bromelaina może znacząco modulować reakcje zapalne w stawach. 

Badania wykazały, że preparaty bromelainowe powlekane dojelitowo są co najmniej tak samo skuteczne, jak inne podejścia we wspieraniu komfortu, funkcji i zdrowia stawów oraz są dobrze tolerowane. 

Jedno z badań wykazało nawet, że bromelaina jest bardziej skuteczna niż inne metody utrzymywania funkcji stawów w spoczynku (41% dla bromelainy w porównaniu do 23% dla innych metod).

Inne badanie wykazało, że specjalnie powlekana bromelaina przyniosła ogólną poprawę ogólnego samopoczucia, a także poprawę komfortu i sprawności fizycznej.

Składniki

Bromelaina, wapń, celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstryna, guma celulozowa usieciowana, sód, kwasy tłuszczowe, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (źródło roślinne), dwutlenek krzemu, powłoka dojelitowa (dyspersja kopolimeru kwasu metakrylowego NF, hydroksypropylometyloceluloza, glikol propylenowy).

Składniki W dziennej porcji (2 tabletki)
Bromelaina (2400 GDU/g) (z łodygi ananasa)   1000 mg
Wapń (jako węglan wapnia) 150 mg

 

Sposób użycia

1 tabletka 1-2 razy dziennie na pusty żołądek.

Zawartość:

60 tabletek dojelitowych, 500 mg

Producent: Life Extention

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Bromelaina przeciwwskazania

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby chore lub przyjmujące leki powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem tego produktu.

Jeśli przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe lub przeciwpłytkowe lub cierpisz na zaburzenia krzepnięcia, najpierw skonsultuj się z lekarzem. Bromelaina może zwiększać biodostępność antybiotyków tetracyklinowych.

Przechowywanie

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.