WITAMINA P BAJKALSKA A TARCZYCA BAJKALSKA – POZNAJ ZASADNICZE RÓŻNICE

17-11-2022

Witamina p Bajkalska

Witamina P Bajkalska i tarczyca bajkalska, choć mają w swej nazwie ten sam przymiotnik, są dwoma odmiennymi preparatami. Co prawda, współczesna medycyna naturalna docenia drogocenne właściwości i jednej, i drugiej, ale zasadniczo w różnych ich wpływach na organizm. Jakie są zatem ich podstawowe różnice?

Pierwsza, podstawowa różnica tkwi w materiale roślinnym.

Modrzew kontra bajkalina

Witamina P Bajkalska to bioflawonoid, który jest pozyskiwany z kory modrzewia syberyjskiego rosnącego na Bajkale.

Natomiast tarczyca bajkalska zwana również bajkaliną to wieloletnia, niewysoka roślina powszechnie występująca w północnej części Chin, Mongolii, Japonii i wschodniej Syberii.

Surowcem wykorzystywanym w ziołolecznictwie jest w tym drugim przypadku palowy korzeń 3-4-letnich roślin.

Siła składu surowca

Kwestia różnic dotyka także podstawowego składu surowca.

W przypadku Witaminy P Bajkalskiej jej głównym składnikiem jest taksyfolina (dihydrokwercetyna) – najsilniejszy antyoksydant, działający już na poziomie błon komórkowych, którego czystość wynosi aż 98,8%.

Poza tym równie ważny jest polisacharyd arabinogalaktan, który razem z taksyfoliną tworzą synergiczny zestaw bioflawonoidu z silnie działającym prebiotykiem.

Jeśli zaś chodzi o tarczycę bajkalską, tutaj prym wiodą flawonoidy (m.in. bajkalina, bajkaleina, wagonina, oroksylina, skulapflawony) oraz glikozydów irydoidowe, fenetylowe, kwasy fenolowe, sterole, alkaloidy i olejki eteryczne.

Najsilniejszy przeciwutleniacz

Witamina P Bajkalska wyróżnia się także tym, że jej substancja aktywna, czyli taksyfolina należy do najsilniejszych przeciwutleniaczy naturalnego pochodzenia dostępnych na rynku.

W zasadzie nie ma jej równych, ma najwyższe zdolności przeciwutleniające i zdolność do wiązania wolnych rodników – posiada obecnie największy potencjał antyoksydacyjny w skali testu ORAC, Oxygen Radical Absorbance Capacity.

Wobec powyższego, jej profilaktyczne stosowanie może nie tylko wzmocnić organizm od wewnątrz i usunąć oznaki zmęczenia, ale i odmłodzić ciało oraz przedłużyć życie w dobrym zdrowiu nawet o 20-25 lat.

Zdrowotna moc

Wśród głównych właściwości zdrowotnych tarczycy bajkalskiej na piedestał wysuwają się jej zdolności blokowania procesów powstawania nowotworów już na poziomie genetycznym.

To wszystko zawdzięczamy temu, że roślina ta jest doskonałym źródłem flawonoidów, które doprowadzają do samoistnej śmierci komórek nowotworowych oraz hamują ich rozrost, a przy tym nie naruszają i nie niszczą struktury zdrowych komórek.

Oprócz tego podobnie jak Witamina P Bajkalska wykazuje silne właściwości m.in. przeciwzapalne i wzmacniające układ krążenia.

Witamina P Bajkalska również wspomaga leczenie nowotworów, ale warto podkreślić, że właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze oraz prebiotyczne jej substancji aktywnych wyróżniają się niezwykle pozytywnym wpływem na jelita.

Doskonale wzmacniają wzrost pożytecznej mikroflory jelitowej, która uniemożliwia szkodliwym mikroorganizmom kolonizację jelita.

A jak wiadomo jelita to nasz drugi mózg, więc zdrowe jelita to podstawa zdrowego życia.

Odmienność suplementacji

Różnica pomiędzy Witaminą P Bajkalską a tarczycą bajkalską spoczywa także w szczegółach suplementacji.

W przypadku tarczycy bajkalskiej najlepszą przyswajalność mają wyciągi płynne, np. odwar z korzenia.

Może to być kłopotliwe dla osób, które nie przepadają za tego rodzaju napojami.

Natomiast Witamina P Bajkalska występuje w formie łatwych do połykania kapsułek, które nie zawierają dwutlenku tytanu ani stearynianu magnezu i są dedykowane również dla wegan i wegetarian.