Antychol-sterole-obniżenie cholesterolu- 60 kap.

  • szt.
  • 32,00 zł

 

ANTYCHOL-sterole-obniżanie cholesterolu
suplement diety

 


60 kapsułek
MASA NETTO 47 g

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. 
Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca.


Z dodatkiem steroli roślinnych

Suplement diety 

Standaryzowane sterole roślinne, podstawowy składnik suplementu diety Antychol, są pozyskiwane z sosny.

Działanie steroli roślinnych polega na ograniczeniu wchłaniania w jelicie cholesterolu zawartego w pokarmie.

Jest to możliwe dzięki zbliżonej budowie chemicznej. Niezabsorbowany cholesterol i sterole roślinne są usuwane z organizmu.

Składniki:
standaryzowane sterole roślinne, kapsułka (żelatyna, woda, barwnik - E 171), maltodekstryna, substancja przeciwzbrylająca - E 470b.

Sposób użycia:
3 razy dziennie po 1 kapsułce przed posiłkiem, popijając płynem.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplement diety nie zastępuje zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej.

Suplement diety może nie być odpowiedni w żywieniu kobiet w ciąży lub karmiących piersią oraz dla dzieci w wieku poniżej pięciu lat. Należy stosować w ramach zrównoważonej i zróżnicowanej diety, obejmującej regularne spożywanie owoców i warzyw w celu utrzymania poziomów karotenoidów. Pacjenci zażywający leki na obniżenie stężeniacholesterolu powinni spożywać suplement diety wyłącznie pod kontrolą lekarza.Suplement diety nie jest przeznaczony dla ludzi, którzy nie muszą kontrolować swojego poziomu cholesterolu we krwi. Należy unikać spożycia dodatku steroli roślinnychw ilościach większych niż 3 g/dobę. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 1,5-2,4 g steroli roślinnych dziennie. Istnieje wiele czynników ryzyka choroby wieńcowej serca. Zmiana jednego z tych czynników ryzyka może wywieraćkorzystny wpływ lub nie wywierać go.


Substancje o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym: Zalecana porcja dzienna (3 kapsułki) zawiera: Ilość na 100 g
Sterole roślinne 1503 mg 69,6 g
Podmiot działający na rynku:
A-Z Medica Sp. z o.o.
ul. Władysława IV 13C
80-547 Gdańsk