Kolagen-Amino- Life Light-250 ml

  • szt.
  • 85,90 zł

AMINO KOLAGEN

Amino-kolagen

Suplement diety

Zawiera cukier i substancje słodzące

Masa netto: 250 ml

10 ampułek

 

Wysokiej jakości hydrolizowane aminokwasy kolagenowe w połączeniu z L-karnityną i witaminą B6 w formie praktycznych ampułek do picia. Produkt szczególnie zalecany dla osób obciążonych dużym wysiłkiem fizycznym i/lub umysłowym ( w tym sportowców).

 

Fizjologiczne funkcje substancji czynnej

Witamina B6 przyczynia się do prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu, pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia Dodatkowo pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

L-karnityna jest naturalnie występującą w naszym organizmie substancją, która syntetyzowana jest głównie w wątrobie i nerkach z dwóch aminokwasów L-lizyny i L-metioniny. L-karnityna odgrywa istotną rolę w metabolizmie energetycznym komórek, ponieważ jest niezbędna w transporcie kwasów tłuszczowych z cytozolu do mitochondrów. Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe mogą być transportowane przez błony mitochondrialne tylko w formie związanej z L-karnityną, w mitochondriach ulegają procesowi beta oksydacji w wyniku którego powstaje energia komórkowa.

Białka kolagenowe (kolagen) są podstawowym składnikiem tkanki łącznej w organizmie, głównie kości i chrząstek. Występują również w tkankach skóry, żył i tętnic a także rogówki oka. Ich profil aminokwasowy jest nietypowy ponieważ charakteryzuje się występowaniem dużej ilości glicyny i proliny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wartość odżywcza produktu

 

Składniki

1 ampułka (25 ml)

% RWS1)

Witamina B6

1,4 mg

100 %

L-karnityna

1000 mg

 

Hydrolizat białek kolagenowych w tym:

10,55 g

 

Glicyna

2239 mg

 

L-prolina

1374 mg

 

L-glutamina

958 mg

 

L-alanina

908 mg

 

L-arginina

772 mg

 

L-asparagina

568 mg

 

L-leucyna

280 mg

 

L-lizyna

348 mg

 

L-histydyna

85 mg

 

L- izoleucyna

119 mg

 

L-metionina

76 mg

 

L-fenyloalanina

221 mg

 

L-seryna

348 mg

 

L-treonina

196 mg

 

L-tyrozyna

51 mg

 

L-walina

237 mg

 

1)%RWS - Referencyjna wartość spożycia  dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal).

 

Składniki: woda, hydrolizat białek kolagenowych, fruktoza, L-karnityna, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, aromat, substancja konserwująca: sorbinian potasu, substancje słodzące: acesulfam K, sacharyna, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6).

 

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: Stosować 1 ampułkę do picia przed posiłkiem, po rozcieńczeniu w wodzie lub wypić bezpośrednio bez rozcieńczenia. 

 

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu. Chronić od światła i wilgoci. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników.

 

Kraj pochodzenia: Niemcy

 

Producent:

Life Light Handels GmbH, Austria